تابستان

تابستان

این اسم شور و نشاط خاصی را حکم فرما میکند، تابستان. فصلی است که نوجوانان با شنیدن نام آن خوشحال می شوند. عده ای برنامه هایی از قبیل: کلاس های هنری و درسی و فوق برنامه برای خود تدارک می بینند. عده ای قصد دارند که سرکار بروند و به تجربیات خود اضافه کنند و عده ای هم برنامه خاصی ندارند. هوا گرم است و این گرما بر روی بچه ها تاثیر می گذارد، احساس می شود جنب و جوش آن ها دو برابر شده و لحظه ای آرامش ندارند.

اما این اسم برای برخی از مجموعه هایی که کار تربیتی انجام می دهند نیز شادی بخش است. پایگاه هایی که به دنبال زمان و وقت مناسب هستند تا برنامه هایی را برای حلقات صالحین خود داشته باشند. برنامه هایی که بتوانند از اوقات فراغت اعضای خود استفاده کرده و آن ها را در امر تربیتشان یاری دهند.

عده ای تابستان را یک جهش تربیتی برای حلقات می دانند و اعتقادشان بر این است که می توان با برگزاری دوره هایی برای گروه ها، سطح علمی و مهارتی آن ها را افزایش داد. دوره هایی تعریف می کنند تا هم به سطح علمی اعضاء بیفزایند و هم موجب نشاط حداکثری آن ها شوند.

از همین جاست که واژه«دوره تابستانه» پدید می آید. دوره ای که متشکل از چند دوره مختلف است و می توان برنامه های زیادی را با توجه به اوقات فراغت مخاطبین برنامه ریزی نمود.

به اشتراک بگذارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *